بیاندیشیم و ثروتمند شویم (قسمت اول)

0 35

با نام و یاد خدای مهربان و پروردگار مددرسانم

اگر درست بیاندیشیم دوستی های با داوم، مناسبات خانوادگی مستحکم و مطلوب، اعتماد به نفس در کنار استقلال مالی، امنیت مالی، آزادی مالی، نگرش مثبت روحی، سلامت جسمی، روابط انسانی خوب، امید به آینده ی روشن، دارا بودن ظرفیت شکست، تمایل به اشتراک نعمت ها با دیگران، نترسیدن، عاشق بودن، یک ذهن باز و در همه ی زمینه ها و نسبت به همه ی مردم، نظم و انضباط، هوشی که با آن بتوانیم همه ی مردم را درک کرد، ارتباط موثر، ادب، توانائی یادگیری و یاددهی مستمر، آرامش، خیال خلاق، خلاقیت و نوآوری، داشتن اهداف و برنامه های سازمان یافته، داشتن قلب و زبان شاکر، استفاده موثر از زمان، قدرت بخشندگی و فهم راز بخشیدن، عزت نفس، عافیت در جسم، ذهن، روح و عافیت در دین، در دنیا و در آخرت، عقل کامل، اخلاق فردی و اخلاق حرفه ای، نسل صالح و سالم، علم نافع، آبرو یا برند و اعتبار، قدرت مفاهمه، توانائی خلق ارزش مشترک، آسایش، تعالی و قرب و رضایت حضرت پروردگار همه و همه مصادیق ثروت هستند که در کنار فرآیند کسب پول و فرآیند خلق تمامی جلوه ها و جنبه های ثروت با هم، معنای سعادت و فلاح و رستگاری شخصی، خانوادگی، سازمانی، اجتماعی، این جهانی و آن جهانی یکایک همه ی ما را با هم تضمین می نماید.

اما همه ی این نمادهای ثروت از یک ایده شروع می شود. از یک رویا آغاز می گردد. از یک تصمیم برای حرکت از خودِ موجود به خودِ مطلوب خودمان است.

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست                     در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

از کوزه ی درونمان خرج کنیم زیرا از کوزه همان برون تراود که در اوست. اگر همین یک پاراگراف و همین یک مفهوم را بفهمیم، نیمی از راه را رفته ایم. نیمه ی دیگر راه هم این است که ایده ی منحصر بفرد ذهنمان را پرورش بدهیم.

لحظه ای که در برابر یک پیشنهاد فوق العاده سخت قرار می گیریم. بتوانیم به براحتی به آن “نه نگوئیم” یک مثال عالی از اینکه “زود نه نگوئیم” روزی است که “ناپلئون هیل” بعنوان یک خبرنگار جوان و دانشجو برای یک مصاحبه ی سه ساعته به دفتر آندرو کارنگی پدر صنعت فولاد جهان رفت، اما پس از از سه روز زندگی در منزل او در برابر پیشنهاد سختی قرار گرفت که بایستی بیست سال عمر خود را صرف انجام و تحقق کامل آن می کرد. پیشنهادی که چون به آن “زود نه نگفت” وی را تبدیل به چهره ای ماندگار در جهان برای خلق روش حرفه ای کسب موفقیت نمود و این است معنی آنکه ” همه ی موفقیت ها از یک ایده شروع می شود”.

خواستنِ با اشتیاق سوزان شروع تمامی موفقیت ها می باشد:

۱- دقیقا در ذهنمان مقدار کمّی و کیفیت مطلوب خواسته مان را معین کنیم، مثلا مقدار معین و عددی پولی را که می خواهیم.

۲- برای رسیدن به خواسته مان سررسید و تاریخ دقیقی مشخص کنیم.

۳- دقیقا معین کنیم به ازای فدا نمودن چه چیزهائی می خواهیم به خواسته ی خود برسیم. این بخش نقش حیاتی دارد و محور اصلی کار است.

۴- روی کاغذ همه ی این موارد به اضافه ی نقشه ی راه رسیدن به خواسته هایمان را بنویسیم.

۵- روزی حداقل دوبار این مرامنامه ی تحقق خواسته هایمان را مرور کنیم.

همه ی اینها، یعنی دستیابی به موفقیت ربطی به بخت و اقبال و شانس و دیگر امور وهمی ندارد. با اشتیاق سوزان بخواهیم، با برنامه ریزی سازمان دهی شده نقشه بکشیم و با تلاش باورمندِ هدفمندِ روشمندِ هوشمند، عمل کنیم

یادمان باشد شکست های موقتی جزئی از فرآیند پیروزی نهائی هستند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.