توصیه های هوشمندانه برای سرمایه گذاری پول اضافی

0 28

در حقیقت، اگر شما سرمایه اضافی دارید که می خواهید در جایی آن را به کار ببندید یا سرمایه گذاری کنید، آیا الان زمان آن فرا رسیده است؟ این بهترین توصیه ماست.
آرام باشید و محکم سر جایتان بنشینید اگر شما پول نقد آماده دارید اما دانش کافی برای سرمایه گذاری در بورس ندارید، فعلاً هیچ کاری نکنید. یک ضرب المثل قدیمی بین سرمایه گذاران در دوره رکود بازار وجود دارد که می گوید: «هیچ موقع سعی نکنید یک چاقوی در حال سقوط را با دستان خود بگیرید » درحال یکه بازار مدام در حال نوسان بوده و روند فعلی شاخص هم رو به پایین است، زمان مناسبی برای ورود نیست.
منتظر ثابت شدن موقعیت بمانید. به خاطر بسپارید که حتی اگر بازار ۳ یا ۴ درصد قبل از خرید شما بالا برود، شما هنوز به نسبت فقط یک هفته قبل، تخفیف فوق العاده ای گرفته اید و نیازی به افسوس خوردن نیست.
برای سرمایه گذاری پول : سعی نکنید سریع پولدار شوید. در شرایطی که بازار از رکود خارج شده و قیمت ها به سرعت بالا می روند رسانه ها این طور می گویند که بازار، «بازار معامله گران » است نه سرمایه گذاران؛ اما بسیاری از معامله گران هم ضرر می کنند. در حقیقت، گزارش ها و مطالعات جهانی نشان می دهد که بسیاری از معامله گران کوتاه مدت سوددهی بالایی ندارند. ممکن است درست باشد که بالا و پایین رفتن های بی رحمانه قیمت ها در بازار یک فرصت تجاری خوب به حساب می آید اما برای بسیاری از افراد که دانش کمی دارند بهتر است آن را از دست بدهند.

به خاطر داشته باشید که در هیجانات معامله گری، تعداد کمی برنده م یشوند، بیشتر معامله گران ضرر می کنند. اگر شما پول اضافی دارید، آن را با دید درازمدت سرمایه گذاری کنید. به دنبال سهامی باشید که در گذشته سابق پرداخت سود نقدی خوبی دارد.
درحال یکه ممکن است رسان هها از کلماتی مثل ”بحران“ یا ”رکود“ استفاده کنند، حرف ها یهای عرصه سرمایه گذاری کلماتی مثل ”فروش“، ”خرید ارزان“ و ”فرصت خرید“ را به کار می برند. بعضی از بهترین سهام بورسی حالا با یک تخفیف حسابی معامله می شوند. وقتی سهام شرکتی که معمولاً سود نقدی بالایی به سهامداران پرداخت می کند دچار افت قیمت بزرگی م یشود، بازده سود نقدی دریافتی آن بالا می رود. این بدین معنی است که بهتر است به جای اینکه فقط به قیمت ها نگاه کنید، دست به خرید بزنید. فراموش نکنید که فقط باید به شرطی خرید کنید که تحقیق خودتان را انجام داده و باور داشته باشید سهام شرکت موردنظر شما، آینده خوبی خواهد داشت. اگر مطمئن نیستید که چگونه سهام انتخاب کنید؟ ما در مدیرمالی م یتوانیم به شما کمک کنیم. لطفاً سری به دوره آموزشی آشنایی با سهام بزنید.
برای سرمایه گذاری پول : میانگین هزینه ثابت مستمر در سرمایه گذاری هیچ کس نمی داند که بازار سهام یک ماه یا یک سال دیگر کجا خواهد بود. ازآنجای یکه شما نم یتوانید آینده را پیش بینی کنید، پول خود را آهسته اما به صورت مداوم وارد بازار کنید. میانگین هزینه ثابت مستمر در سرمایه گذاری یعنی خرید در یک سری فواصل زمانی مشخص. شاید شما ۱۰۰ سهم شرکت فرضی شناسا را حالا و اگر ۲ درصد هم کاهش داشت، ۱۰۰ تای دیگر را بعداً خریداری می کنید.
برای آشنایی با این تکنیک مقالات تکنیک میانگین هزینه ثابت مستمر در سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در بورس با ماهی ۱۰۰ هزار تومان برای ۲۰ سال را بخوانید.

تدافعی فکر کنید وقتی بازار روند نزولی دارد، از مزیت های آن بهره ببرید. به دنبال سهام شرکت های تدافعی باشید، شرکت هایی که در به چالش کشیدن بازار به خوبی عمل می کنند. شرکت های بخش سلامت، خدمات رفاهی و بعضی شرکت های غذا و نوشیدنی مثال هایی از شرکت های تدافعی هستند. این سهام اغلب سود نقدی پرداخت م یکنند و در درازمدت عملکرد خوبی دارند. پس ازآن اگر شما پول اضافی برای سرمایه گذاری در اختیار داشتید و بازار در وضعیت بهتری قرار داشت، سهام سایر شرکت ها را بخرید. برای سرمایه گذاری پول : سهام نخرید دانش کمی برای خریدوفروش سهام دارید و ترجیح م یدهید در سهام سرمایه گذاری نکنید؟
صندوق های سرمایه گذاری، اوراق مشارکت، صندوق های سرمایه گذاری در اوراق با درآمد ثابت و یا صندوق های سرمایه گذاری در سهام را در نظر بگیرید و در آن ها سرمایه گذاری کنید.
نتیجه گیری:
گوشتان را به روی ترس و وحشت بازار ببندید. بازار بورس وارد دوره اصلاح و تعدیل خواهد شد، اما این همیشه بدین معنی نیست که یک مشکل اساسی و عمیق وجود دارد که نمی تواند خودش را اصلاح کند. در حقیقت، سرمایه گذاران حرفه ای، رکود بازار را به عنوان فرصتی برای خرید سهام موردعلاقه خود با قیمت های کمتر م یدانند. اگر شما یک سرمایه گذار با تجربه نیستید، شرکت های بزرگ و با ثباتی که سود سهام پرداخت می کنند، در حال حاضر با یک تخفیف قیمت گذاری شد هاند که این بهترین گزینه برای سرمایه گذاری پول اضافی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.