پنجمین سرمایه‌گذاری خارجی در شهرستان خوسف قطعی شد

0 99

به گزارش پیشرفت ملی، به نقل از تسنیم، محمد شفیعی ظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خوسف اظهار داشت: احداث کارخانه شمش و کک از سال‌های گذشته در این شهرستان آغاز شده و بقیه سرمایه گذاری‌های طی سال اخیر شروع شده است.

وی گفت: ۷۰ مگاوات برق با استقرار پست ۱۳۲ کیلوات در مجاور شهرک نسبت به تامین برق تا پایان سال قطعی شده و بابت گاز نیز قرارداد دو میلیارد تومانی با پیمانکاربسته شده است.

فرماندار شهرستان خوسف افزود: برای تصفیه و ذخیره آب از سد بیشه که مطالعات آن انجام شده آب منطقه‌ای استان در لیست اعتبارات ملی قرار دارد چون امکان تکمیل آن با اعتبارات شهرستانی مقدور نمی‌باشد اما امیدواریم مثل بیمارستان دارای ردیف ملی شود.

شفیعی با بیان اینکه از ۲۰ میلیارد تومان صندوق توسعه ملی امسال بابت آبخیزداری یک میلیارد تومان برای سد ارک برای خوسف در نظر گرفته شده  است گفت: به دنبال افزایش این رقم بوده و  در مورد جاده آبگرم نیز از چندماه پیش شروع شده و قراردادی بالغ بر۵ میلیارد تومان با پیمانکار بسته شده است.

وی بیان کرد: در جهت برق رسانی به آبگرم نیز مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون تومان تخصیص داده شده و در حال حاضر  پیمانکار در حال نصب تیر برق و سیم کشی است.

فرماندار شهرستان خوسف افزود: پنجمین سرمایه گذاری خارجی در خوسف امروز قطعی شد و ۱۵ هکتار زمین در شهرک صنعتی در اختیار این سرمایه‌گذار جدید چینی قرار گرفت که این پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون یوان چین و اشتغالزایی مستقیم ۳۰۰ نفر اجرا می‌شود.

وی گفت: مراسم کلنگ زنی کارخانه نورد و لوله بدون درز به زودی با حضورمقامات استانی و کشوری در خوسف انجام می‌شود.

شفیعی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری‌های خارجی خوسف شامل شمش چدن، کک، فولاد، نیروگاه خورشیدی، نورد و لوله بدون درز و سرمایه گذاری خارجی در معدن طلای شادان است که  ۴۷۰ میلیون دلار یک شرکت ایرلندی نیز بابت سرمایه گذاری در بخش معدن در کوه شاه سلیمان علی در اختیار گرفته که پس از اختلافات جزیی با صنعت و معدن استان امیدواریم این سرمایه گذاری نیز به نتیجه برسد  و این قدم‌های کوچک بتواندبه توسعه شهرستان کمک کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.